Dlaczego warto wybrać się na ferie zimowe nad morze?

11 GRUDNIA 2019

Dlaczego warto wybrać się na ferie zimowe nad morze?

Ferie zimowe nad morzem to wyjątkowe doświadczenie – chłodny wiatr sprawia,
że powietrze zyskuje krystaliczną czystość, a działanie jodu jest spotęgowane obijającymi się o siebie falami. Żywioł wody przynosi dobrodziejstwa, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Ucieczka od miejskiego smogu

Miejskie powietrze zimą bywa ciężkie i zanieczyszczone, co sprzyja infekcjom dróg oddechowych. Zupełnie inaczej jest w ustronnych terenach nad Bałtykiem, w których można w tym czasie odetchnąć pełną piersią. Czysta morska bryza stanowi niezastąpione, naturalne wsparcie, które pomaga zwiększać odporność organizmu oraz działa niezwykle kojąco na umysł. A aerozol morski, który unosi się w powietrzu wykazuje pozytywny wpływ na układ oddechowy.

Dobroczynne działanie jodu

Jod, cenny pierwiastek ukryty w wodzie morskiej, w wyniku zwiększonej zimą aktywności wiatru sprawniej przenika do powietrza, osiągając w nim wysokie stężenie. Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania każdej komórki ciała i wpływa zbawiennie na samopoczucie. Jod pomaga też w optymalnym rozwoju dzieci. Zabranie ich na ferie zimowe nad morze będzie zatem fantastycznym wyborem.

Nowy wymiar regeneracji

To może budzić zdziwienie, ale doświadczanie Bałtyku zimą wiąże się też
z doświetleniem organizmu, które pomaga w regulowaniu pracy wewnętrznego zegara biologicznego, a tym samym w lepszym śnie. Przy wyborze miejsca na ferie zimowe
warto wziąć pod uwagę takie, które oferuje zabiegi z obszarów spa & wellness.
Po aktywnościach na świeżym, rześkim powietrzu skorzystanie z sauny doskonale ogrzeje ciało i pozwoli na osiągnięcie jeszcze głębszego odprężenia. Jeśli dołączymy do tego masaż – nietrudno już będzie zanurzyć się w przyjemnym, wręcz medytacyjnym nastroju.

Pakiet ferie zimowe

Ferie zimowe nad morzem z dziećmi to pogłębianie więzi rodzinnych i wyjątkowe celebrowanie swojego towarzystwa. Dobrze jednak, jeśli rodzice mają możliwość wygospodarowania chwili wyłącznie dla siebie. W pakiecie ferie zimowe w hotelu Shuum znajdziesz angażujące animacje dla najmłodszych, które pobudzą kreatywność dzieci i zapewnią im rozrywkę, natomiast dla dorosłych będą wyciszającą chwilą tylko dla siebie.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Shuum Boutique Wellness Hotel moich danych osobowych w postaci adresu e-mail w celach marketingowych. Przyjmuję do wiadomości, że przetwarzanie danych osobowych będzie łączyło się z wysyłką na podany przeze mnie adres e-mail ofert i informacji o promocjach obowiązujących w Shuum Boutique Wellness Hotel. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być w każdej chwili wycofana.