Jak odpoczywać, żeby odpocząć?

2 LIPCA 2019

Jak odpoczywać
żeby odpocząć?

Ponoć odpoczynek to stan umysłu. Można odpoczywać za biurkiem, a pracować na plaży. Warto jednak planować relaks i korzystać z niego świadomie. Skutki takiego odpoczynku odczujesz szybciej i na dłużej.

Miej odpoczynek w swoich planach

Czas i miejsce odpoczynku warto planować. Czas wyodrębniony w naszych kalendarzach i przeznaczony na relaks, to moment, w którym rzeczywiście możemy odpocząć. Warto poinformować o tym też innych – wtedy łatwiej odciąć się od bieżących spraw i osób, które mogą niepotrzebnie Cię angażować.

Nie umiesz odpoczywać w domu – wyjedź!

Często odpoczynek w miejscu, w którym spędzasz większość czasu jest niemożliwy. Jeśli nie potrafisz lub nie możesz wygospodarować czasu i przestrzeni na relaks w domu – wyjedź. Skorzystaj z dostępnych ofert hoteli lub wyjazdów. Pozwól, by ktoś zaplanował Twój relaks za Ciebie. Wybierz SPA w Kołobrzegu lub hotel ze strefą wellness, czyli z miejscem stworzonym po to, by odpoczywać.

Nadmorskie klimaty

Istnieją naukowe dowody potwierdzające fakt, że szum morza ma działanie uspokajające i relaksujące. Wsłuchując się w dźwięki fal rozbijających się o brzeg można się odprężyć i dogłębnie zrelaksować, wyciszyć myśli, odciąć się na chwilę od bieżących spraw.

Warto wybierać hotele przy plaży. Bliskość morza na pewno będzie działać kojąco i oszczędzi nam spacerów, na które nie mamy ochoty.

Hotel… SPA… Kołobrzeg…

Brzmi jak wymarzone wakacje? Dokładnie! Jeśli chcesz uniknąć tłumów i miejskiego zgiełku warto wybrać się do Kołobrzegu. Ta nadmorska miejscowość oferuje nie tylko hotele Spa, w których możesz się zregenerować, ale też zielone okolice, parki, w których dzięki bliskości przyrody, można złapać inną perspektywę.

Niczego nie musisz

Oderwanie myśli od zaplanowanych obowiązków i planów to dla niektórych najtrudniejsza rzecz, ale żeby naprawdę odpocząć, trzeba zapomnieć o tym, co jeszcze zostało do zrobienia i skupić się na rzeczach przyjemnych. SPA nad morzem to idealne miejsce na tego typu odcięcie się od codziennych obowiązków. Tu można robić to, na co ma się ochotę: odprężyć się w jacuzzi, zrelaksować w saunie, skorzystać z cudotwórczych masaży.

Tryb offline

Całodobowy tryb online męczy nas bardziej niż zdajemy sobie z tego sprawę. Notoryczny „stand by” sprawia, że żyjemy pod presją bodźców informacyjnych i komunikacyjnych, pod przymusem ciągłego sprawdzania skrzynki mailowej lub udzielania się w social media. Chwila bez dostępu do mobilnych urządzeń sprawia, że czujemy, że coś ważnego nas ominęło. Nic bardziej mylnego! Jeśli też tak masz, przydadzą Ci się wakacje od telefonu i komputera, chociażby weekend w SPA.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Lifestyle

Dzień bez komputera. Dlaczego warto zrobić detoks i zmienić nawyki?

Nie każdy może sobie pozwolić na całkowite odcięcie się od telefonu, tabletu, Internetu, ale każdy może zmienić swoje przyzwyczajenia lub nawyki...

18 CZERWCA 2019

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Shuum Boutique Wellness Hotel moich danych osobowych w postaci adresu e-mail w celach marketingowych. Przyjmuję do wiadomości, że przetwarzanie danych osobowych będzie łączyło się z wysyłką na podany przeze mnie adres e-mail ofert i informacji o promocjach obowiązujących w Shuum Boutique Wellness Hotel. Przyjmuję do wiadomości, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych może być w każdej chwili wycofana.